¡Hola! ¿ Qué tal ?

Kilka dni zastanawiałam się jak się przedstawić i zdałam sobie sprawę, że najciężej opisać samego siebie! A przecież znamy się tak dobrze!

Przedstawmy się!

Nazywam się Magdalena i jestem nauczycielką hiszpańskiego w liceum w Bielsku-Białej, prowadzę zajęcia indywidualne 1:1 oraz jestem twórczynią wielu autorskich materiałów do nauki.

Znam dwa języki obce, hiszpański (oczywiście 🙂 ) i angielski na poziomie CAE. W planach mam nauczyć się jakiegoś języka skandynawskiego.

Skończyłam studia filologiczne języka hiszpańskiego z profilem tłumaczeniowym na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (co jest moją drugą miłością na równi z nauką tego pięknego języka).

W pracy licencjackiej analizowałam tłumaczenie napisów do serialu Élite na platformie Netflix. Skupiałam się na języku kolokwialnym, przekleństwach i na nieprzetłumaczalnych wołaczach. Analiza została przeprowadzona wg według technik tłumaczeniowych zaproponowanych przez Ámapro Hurtado Albir i Petera Newmarka.

W pracy magisterskiej skupiłam się na analizie humoru w książkach sagi o Wiedźminie. Porównując czy oryginał i tłumaczenie jest tak samo śmieszne wg General Theory of Humour Verbal autorstwa Salvatore Attardo i Victora Raskina.

Obecnie pracuję nad kilkoma eBookami, zarówno dla osób zaczynających dopiero co swoją przygodę z językiem hiszpańskim jak i takie dla osób zaawansowanych, dla których jest dużo mniej materiałów dostępnych online.

Puerto de Málaga 2022

Od dawna marzyłam o tym, żeby stworzyć miejsce gdzie będę mogła dzielić się moją wizją na nauczanie języka Cervantesa i Ruiz Zafóna.

Co znajdziesz na mojej stronie?

Chcę ci przedstawić cały ogrom darmowych materiałów do nauki na różnych poziomach trudności. Możesz uczyć się tam słownictwa z zakresu A1 do C1/2. Zagadnienia będą przedstawione na wzór słowników obrazkowych, filmików, w których to słownictwo występuje lub krótkich tekstów. Oprócz tego, bardzo dużą zawartością są opracowane karty pracy do piosenek. Wychodzę z założenia, że muzyka jest nieodłączną częścią naszego życia. Kształtuje nasz światopogląd, gdyż często podążamy za naszymi idolami. Dostarcza rozrywki, pociesza w trudnych chwilach lub odpręża i reprezentuje nasz nastrój. Dzięki temu wszystkiemu może być również narzędziem do nauki, dzięki któremu znacznie szybciej zapamiętujemy konstrukcje i słówka.

A jeśli jesteś osobą na zaawansowanym poziomie trudności to zapraszam cię do dwóch sekcji: rozumienie ze słuchu oraz analiza tekstu, gdzie znajdziesz rozbudowane ćwiczenia do artykułów prasowych, do podcastów i krótkich filmików. Każdy materiał ma swoją kartę pracy do pobrania. Czytanie ze zrozumieniem oraz uważne słuchanie do bardzo ważne umiejętności przydatne w życiu codziennym.

Dodatkowo w zakładce oferta znajdziesz aktualną propozycję zajęć indywidualnych ze mną. Jak wyglądać będą nasze wspólne zajęcia i jaki zakres narzędzi i możliwości Ci oferuję podczas naszych lekcji. Jeśli jesteś zainteresowany/a koniecznie tam zajrzyj!

Blog

W części bloga chcę Ci przedstawić moje przemyślenia na różne tematy około językowe. Na pewno znajdzie się tam dużo treści dotyczących nauki języków obcych takich jak narzędzia do nauki lub polecane przeze mnie podręczniki, ale też tradycji hiszpańskich, moich podróży do Hiszpanii lub ciekawostki. A to wszystko w języku hiszpańskim! (To również może być Twoje codzienne ćwiczenia czytania w tym języku)

Plany na przyszłość?

Usystematyzowana gramatyka pod względem poziomów zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego oraz Planem Językowym opracowanym przez Instytut Cervantesa. Dokładne wytłumaczenie teoretyczne wraz z obszernym zestawem autorskich ćwiczeń.

Kursy self-pace gdzie każdy z was będzie mógł uczyć się hiszpańskiego w swoim tempie w dowolnym terminie i w dowolnej ilości. Oczywiście nie zastępuje to kontaktu z nauczycielem lub nauczycielką natomiast z pewnością jest to wersja nauki języka obcego dla najbardziej zabieganych, ale również idealną opcją aby zagospodarować sobie czas w podróży do szkoły, pracy lub na wakacje.